JA czyli KTO "TY" klasy 3-5

dzieci 9 – 11 letnie

„TY”  –  KLASY 3-5

 

Praca z emocjami dla dzieci 9-11 lat

 

Program skupia się na rozwoju inteligencji emocjonalnej i empatii opierających się na uwadze, aktywnym słuchaniu, odczuwaniu rezonansu emocjonalnego, a także uruchomieniu duchowości.

Dzięki zajęciom młodzież nauczy się działania na rzecz istotnych wartości i dobra wspólnego, a przede wszystkim, na rzecz siebie. Młody człowiek dowie się, w jaki sposób pokierować swoje emocje, tak by wpływały na konstruktywne działanie. Pozna również metody radzenia sobie ze stresem i złością oraz sposoby ułatwiające pracę na pozytywnych emocjach.

 

9 latki

Dziewięciolatki są ciekawe świata, charakteryzują się samodzielnością i pokazują wiele umiejętności. W tym czasie tata staje się ważną osobą dla dziecka – zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Dla chłopców jest wzorcem męskości, dla dziewczynek odwagi i siły, dodatkowo to zazwyczaj on pozwala na większą samodzielność w działaniu dziecka. Duża wrażliwość dziecka trwa – łatwo jest je skrzywdzić i sprawić przykrość, szczególnie ważna jest dla niego akceptacja i aprobata.

Metoda

Podręcznik z ćwiczeniami, które zabezpieczają rozwój: kompetencji emocjonalnych i poznawczych, a także kompetencji społecznych. W skład zestawu wchodzą:

  • scenariusze do prowadzenia zajęć;
  • karty pracy dla uczniów;
  • rozsypanka zdjęć;
  • emonakładaki;
  • maskotka JA.

Organizacja spotkań

30 spotkań (2 x 60 minut + przerwa)
1 spotkanie w tygodniu.

Cena:  150 zł miesięcznie, lub 1350 zł cały kurs.

 

Wszystkie materiały edukacyjne w cenie

kursu!!!

10 latki

Dziesięć lat to już tylko mały krok do nastolatka. Dziecko dziesięcioletnie ma pozytywne nastawienie do świata i otoczenia, jego pogoda ducha bywa wręcz zaraźliwa. Dziesięciolatek darzy sympatią swoich najbliższych, faworyzując tatę. W tym wieku dziecko już jest samodzielne i mniej skryte niż na wcześniejszych etapach. Należy jednak bacznie obserwować dziecko, bowiem w tym czasie pojawiają się problemy szkolne – wśród chłopców jest to często agresja fizyczna w formie bójek, dziewczynki wykluczają ze swoich kręgów stosując ostracyzm.

11 latki

Jedenaście lat to początek wchodzenia dzieci w nastoletni bunt. W tym okresie to rówieśnicy stają się najważniejszą grupą społeczną – to ich zdanie liczy się najbardziej. Dzieci chcą być niezależne i samodzielne. Ta potrzeba samostanowienia o sobie manifestuje się często zachowaniami, które można uznać za nieodpowiednie. Młody nastolatek doskonale trafia swoimi działaniami w normy, które zostały mu wpojone w domu, robiąc na przekór. Świadczy to jednak o tym, że doskonale zdaje sobie sprawę co jest właściwym zachowaniem, a swoim postępowaniem bada granice. Dzieci w tym okresie bardzo interesują się nauką i szukają swoich pasji, na które potrafią poświęcać godziny.